Elon Musk’tan Teknofest paylaşımı

Elon Musk, X sosyal medya hesabında, Türkiye’nin havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest’e ilişkin paylaşımda bulundu.

Teknofest’ten görüntülerin yer aldığı bir videoyu paylaşan Musk, festival kapsamındaki yarışmalara katılan tüm takımları tebrik etti.

“GELECEK YIL TEKNOFEST’E KATILMAYI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM”

Musk, kendisini TEKNOFEST’e davet eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, “Gelecek yıl Teknofest’e bizzat katılmayı ve Türkiye’deki yatırım fırsatlarını görüşmeyi dört gözle bekliyorum” ifadesini kullandı.

ERDOĞAN, MUSK’I DAVET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu’na katılmak üzere geçen hafta gittiği New York’ta ikili görüşmeleri kapsamında Elon Musk’ı da kabul etmişti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan kabule ilişkin yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin uzay programı kapsamında atılan ve atılacak adımlarda SpaceX ile iş birliği imkanlarının doğabileceğini belirterek, Musk’ı TEKNOFEST’e davet etmişti.

Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk’a Tesla’nın Avrupa’daki ikinci fabrikası için Türkiye’ye yatırım çağrısı yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x